Czym jest Magnesol XL

MAGNESOL XL to syntetyczny krzemian magnezu, powstaje w reakcji wytrącania zachodzącej pomiędzy krzemianem sodu i rozpuszczalną solą magnezu.Wodną zawiesinę produktu wytrącenia odfiltrowuje się ,a zebrany osad przemywa,suszy,sortuje według wielkości cząstek i pakuje.Najdrobniejszy materiał jest przeznaczony do stosowania jako substancja przeciwzbrylająca ,a grubsze cząstki jako pomocniczy czynnik filtrujący .

MAGNESOL XL  jest bezpiecznym, śnieżnobiałym związkiem chemicznym, który spełnia wymagania przemysłu spożywczego , wszelkie normy oraz wymagania międzynarodowych organizacji takich jak: Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), Narodowa Fundacja lekarska (NSF), Wspólny Komitet Ekspertów ds.Dodatków do Żywności (JECFA), Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Uzyskał pozytywną opinię Państwowego Zakładu Higieny(PZH) nr.H-HŻ-614-12/14/E

MAGNESOL XL jest produkowany w Stanach Zjednoczonych przez firmę Dallas Group of America Inc.Od 1973 roku jest produkowany zgodnie z dobrą praktyką produkcyjną (GMP) i Analizy Zagrożen i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP).

MAGNESOL XL został wprowadzony do obrotu w przemyśle spożywczym ponad 20 lat temu i jest wiodącym produktem do filtracji oleju w punktach gastronomicznych i w przemyśle spożywczym na całym świecie . Jest on uznawany za bezpieczny środek do filtracji oleju przez urzędy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych ,Unii Europejskiej ,Australii/Nowej Zelandii ,Kanadzie i w ponad pięćdziesięciu innych państwach na całym świecie.

MAGNESOL XL nie stwarza ryzyka dla zdrowia użytkowników i konsumentów . MAGNESOL XL jest usuwany w procesie filtracji i nie pozostaje w oleju do smażenia . MAGNESOL XL nie rozpuszcza się w oleju i nie powoduje zwiększenia zawartości magnezu w przefiltrowanym oleju .Badania wykazały , że filtrowanie oleju przy użyciu MAGNESOLU XL poprawia właściwości odżywcze oleju do smażenia .MAGNESOL XL usuwa zarówno stałe jak i rozpuszczone substancje występujące w zużytym oleju wydłużając jego działanie .

TWÓJ OLEJ DO SMAŻENIA ZACHOWA ŚWIEŻOŚĆ,CZYSTOŚĆ I KLAROWNOŚĆ ABYŚ MÓGŁ SMAŻYĆ LEKKIE,CHRUPIĄCE I PYSZNE PRODUKTY!