Filtrowanie we frytownicy z filtrem

INSTRUKCJA STOSOWANIA MAGNESOL XL

(frytownice z wbudowanym systemem filtracji)

Filtrowanie co najmniej raz dziennie( na koniec lub początek dnia ). Magnesol XL stosujemy do wnętrza komory filtra . Dozujemy wg zasady 5g/1litr bezpośrednio na medium filtracyjne ( papier/koperta) w różnych modelach frytownic różne materiały filtracyjne są stosowane .DUŻE FRYTOWNICE Z WBUDOWANYM FILTREM OLEJU Wystarczy zastosować Magnesol XL w odpowiedniej  dawce  do kasety filtra rozsypując go na kopertę lub papier filtracyjny . Filtrować olej przez 8-10min ,nastepnie przepompować czysty świeży olej do komory frytownicy . Magnesol XL jest dostępny również jako wkład filtracyjny który umieszcza się bezpośrednio w kasecie filtra bez konieczności stosowania dodatkowo kopert lub papieru filtracujnego.  WAŻNE : Magnesol XL stosujemy na gorący olej !

1.Otwórz szufladę filtra.

2. Wsyp Magnesol XL równomiernie na filtr.

3. Zamknij szufladę filtra .

4. Wyłącz frytownicę (grzałka) :

WAŻNE !!! upewnij się, czy olej/frytura jest w temperaturze roboczej (175-180 )!

5. Otwórz zawór spustowy , spuścić olej do zbiornika filtracyjnego.

6. Włącz pompę filtra i filtruj olej/fryturę przez 8-10 minut.

7. Zamknij zawór spustowy frytownicy i napełnij komorę frytkownicy.

8. Powtórz tę czynność dla każdej komory lub frytownicy.

9. Usuń papier/kopertę z szuflady filtra.

Jeżeli urządzenie posiada 2-3 komory smażenia i tylko jeden filtr z pompą to można stosować sumę dawek do poszczególnych komór frytownicy bez konieczności wymiany za każdym razem papieru .

Stosując zasadę że jedna komora do smażenia ryb , druga do frytek itd. to w kolejności od frytek do ryb można przeprowadzać filtrację na jednym papierze/kopercie stosując sumę dawek Magnesol XL.

FoodSolution-Magnesol-XL