Filtrowanie oleju

Przykłady filtrowania z zastosowaniem Magnesol XL.

FRYTOWNICE BEZ FILTRA OLEJU

Do dużych frytownic  o pojemności od 15l proponujemy użycie  filtra zewnętrznego z pompą o wydajności 10 litrów/min. Standardowa pojemność urządzenia 40 litrów. Urządzenie wyposażone jest we własny specjalny filtr z nierdzewnej siatki stalowej dzięki czemu zatrzymuje zanieczyszczenia o grubości do 10 mikronów. To rozwiązanie nie wymaga stosowania dodatkowych filtrów papierowych (kopert). Na życzenie klienta możemy zaproponować urządzenie z wymiennymi jednorazowymi wkładami filtracyjnymi.
Bardzo wygodne rozwiązywanie umożliwiające filtrowanie oleju z kilku frytownic jednocześnie. Skrócony czas filtracji do 8 minut.

Stosowanie:

Wyłączamy grzałki frytownicy, na pad filtra rozsypujemy Magnesol XL (5g/1litr),napełniamy komorę filtra przepracowanym olejem z frytownicy , filtrujemy 8 minut następnie czysty olej przepompowujemy do komory frytownicy.

WAŻNE : Magnesol XL stosujemy na gorący olej !

Dane techniczne:

Wymiary: 610 x 320 x 220 mm(h)
Pojemność zbiornika : 40L
Moc: 0,55kW

pompa do filtrowania oleju

 zobacz instrukcję 

FRYTOWNICE NABLATOWE O POJEMNOŚCI DO 20LITRÓW

Do frytownic o pojemnościach do 20 litrów można stosować specjalny kosz do filtrowania. Kosz wykonany jest z siatki nierdzewnej o specjalnym splocie dzięki czemu zatrzymuje zanieczyszczenia do 10 mikronów. Bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie w połączeniu z Magnesol XL zapewnia doskonałe wyniki oczyszczania oleju.

Stosowanie:

Kosz do filtrowania umieszczamy bezpośrednio we frytownicy z gorącym olejem, dodajemy Magnesol XL i pozostawiamy na 2 -3 godziny (najlepiej przeprowadzić filtrowanie po zakończeniu pracy i pozostawić kosz razem z Magnesolem XL na całą noc) . Po tym czasie usuwamy kosz do filtrowania i można korzystać z czystego oleju.

WAŻNE : Magnesol XL stosujemy na gorący olej!

Wymiary kosza:

245mm x 140mm x 140mm (h)

Podany rozmiar jest typowy dla zastosowania we frytownicach 5 i 8 litrowych .Istnieje możliwość dostarczenia koszy w innym rozmiarze.

PMFS_Kosz do filtrowania oleju

 zobacz instrukcję

FRYTOWNICE Z WBUDOWANYM FILTREM OLEJU

Wystarczy zastosować Magnesol XL w odpowiedniej dawce do kasety filtra rozsypując go na kopertę lub papier filtracyjny . Filtrować olej przez 8-10min ,nastepnie przepompować czysty świeży olej do komory frytownicy.
Magnesol XL jest dostępny również jako wkład filtracyjny który umieszcza się bezpośrednio w kasecie filtra bez konieczności stosowania dodatkowo kopert lub papieru filtracujnego.

WAŻNE : Magnesol XL stosujemy na gorący olej!

DUŻE FRYTOWNICE Z WBUDOWANYM FILTREM OLEJU Wystarczy zastosować Magnesol XL w odpowiedniej  dawce  do kasety filtra rozsypując go na kopertę lub papier filtracyjny . Filtrować olej przez 8-10min ,nastepnie przepompować czysty świeży olej do komory frytownicy . Magnesol XL jest dostępny również jako wkład filtracyjny który umieszcza się bezpośrednio w kasecie filtra bez konieczności stosowania dodatkowo kopert lub papieru filtracujnego.  WAŻNE : Magnesol XL stosujemy na gorący olej !

 zobacz instrukcję