Targi Expo Sweet

źródło: Horecanet.pl,

W dniach 19-21 lutego 2013 roku w Centrum Targowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56 odbędzie się piąta edycja Targów Expo Sweet. Jest to największe w Polsce wydarzenie w branży cukierniczo-lodziarskiej. Choć wydawało się to mało prawdopodobne ta niewielka impreza branżowa, która miała swój debiut w roku 2009, goszcząca garstkę wystawców jest dziś największym wydarzeniem w branży cukierniczo-lodziarskiej w Polsce. Aktywna działalność kilku osób oraz zaangażowanie kilkudziesięciu przedsiębiorców naszego sektora spowodowały, że targi Expo Sweet wpisały się na stałe do kalendarza imprez branżowych i zajmują w nim czołową pozycję.

Z roku na rok obserwujemy rozwój tych targów pod wieloma aspektami:
– Liczba wystawców systematycznie rośnie co powoduje, że stoiska coraz szczelniej wypełniają nowoczesną halę targową;
– Poszerza się profil tematyczny targów. Oprócz początkowej garstki wystawców sektora lodziarskiego i cukierniczego, do grona wystawców dołączyły znaczące przedsiębiorstwa sektora cukierniczego, piekarskiego jak również kawowego;
– Rośnie ranga mistrzowskich zmagań Expo Sweet. Oprócz Mistrzostw Polski Cukierników oraz Mistrzostw Polski Lodziarzy, dwa lata temu pojawiły się Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych. To właśnie laureat tych ostatnich będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników w Sao Paulo w Brazylii. Natomiast Mistrzostwa Polski Lodziarzy już od najbliższej edycji staną się jednocześnie eliminacjami krajowymi do Mistrzostw Świata Lodziarzy „Coppa Del Mondo” w Rimini we Włoszech.
– Rośnie liczba zwiedzających. Już w roku 2012 podczas ostatniej edycji, przekroczona została liczba 10 tys. profesjonalistów odwiedzających te targi. Już dziś wiemy, że w roku 2013 swoją obecność zapowiedziało ich znacznie więcej.

Jubileusz 5-olecia nie będzie jedynie celebracją dotychczasowych sukcesów i czasem wzajemnych pochwał. Nasze ambicje są jeszcze większe i podjęliśmy wiele nowych wyzwań, aby je spełnić, właśnie w trakcie jubileuszowego wydania. Najbliższa edycja ma obfitować w promocje specjalne i oferty targowe, które przygotują dla zwiedzających sami wystawcy.

Wystawcy będą mieli możliwość przedstawiania i wystawiania wybranych towarów ze swojej oferty oraz przygotowania promocji obowiązujących jedynie na targach Expo Sweet 2013.

W gronie wystawców pojawią się nowe przedsiębiorstwa, które dotychczas nie brały udziału w naszej imprezie, a mają wyjątkową ofertę dla polskiego sektora cukierniczo-piekarskiego.

Organizatorzy zapewniają bezpłatny przejazd dla odwiedzających targi z wielu regionów naszego kraju. Opracowano także nowy program szkoleń i seminariów kawowych, prowadzonych przez najlepszych specjalistów w kraju.

W salach okalających hale targowe będą prowadzone seminaria oraz panele dyskusyjne dotyczące najważniejszych spraw związanych z działalnością naszego sektora. Oczywiście nie zabraknie stałych elementów Expo Sweet, które dotychczas stanowiły o wyjątkowym charakterze tych targów i w sposób znaczący odróżniały je od innych imprez branżowych. Nadal będziemy świadkami zmagań rzemieślników w V jubileuszowej edycji Mistrzostw Polski Lodziarzy oraz Mistrzostw Polski Cukierników.

Już na początku października rozpoczęły się eliminacje do III edycji Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych, gdzie z grona prawie 100 szkół z całego kraju zostanie wyłoniona finałowa 12. Zmagania finalistów obserwować będzie można trzeciego dnia targów Expo Sweet 2013.

Przez wszystkie trzy dni targów będzie można także oglądać prace biorące udział w V edycji Konkursu-Wystawy Tortów Okolicznościowych. Należy pamiętać , że ten konkurs jako jedyny dopuszcza do udziału także amatorów – miłośników cukiernictwa nie związanych zawodowo z tą branżą. W tym konkursie nagrody przyznaje publiczność.